12.05.2025

Запорука успіху 100-тисячної «перлини» на Півдні

Євген Середа, керівник елеваторного комплексу ТОВ «Сервіс Грейн»

Елеваторний комплекс ТОВ «Сервіс Грейн» є одним із найпотужніших на півдні Одеської області, адже здатен одночасно зберігати до 100 тис. тонн зернових і олійних культур. Розташований у місті Арцизі поблизу залізничної лінії елеватор знаходиться на стратегічній відстані між чотирма основними портами: Одеським і Чорноморським — на півночі, а також Ізмаїльським і Ренійським — на півдні.

Уже майже 15 років «Сервіс Грейн» надає фермерам, сільськогосподарським підприємствам і комерційним структурам повний спектр послуг із доробки, зберігання, відвантаження або перевалювання зернових й олійних культур. Для цього елеватор упродовж кількох черг будівництва, яке стартувало 2007 року, було оснащено всім обладнанням як європейських, так і українських виробників.

Зокрема, конструктивні особливості силосів, виробником яких є вітчизняна компанія KMZ Industries, забезпечують гарантоване збереження необхідних якісних показників сільгосппродукції протягом одного року і більше. Щоб мати можливість зберігати зерно за видами та сортністю, на елеваторі діє 18 силосів місткістю від 3500 до 8500 тис. тонн. Для оперативного зберігання зерна комплекс обладнано конусними силосами загальною потужністю 6500 т того самого виробника.

Ми працюємо з KMZ Industries дуже давно, — розповідає керівник ТОВ “Сервіс Грейн” Євген Середа. — Серед основних переваг нашої співпраці, враховуючи роки сумісної роботи, хочу зазначити підвищення якості й професіоналізму з боку співробітників компанії та лояльності з боку керівниц­тва».

Для очищення сільгосппродукції, яка надходить на елеватор, установлено сепаратори Buhler, що забезпечують продуктивність до 3000 т/добу. Зернові й олійні культури сушать за допомогою чотирьох установок PETKUS, які мають продуктивність 2000 т/добу і працюють на скрапленому газі.

Таким чином «Сервіс Грейн» допомагає своїм партнерам довести зерно до товарних кондицій і зберегти тривалий час його якісні показники. Завдяки розвинутій інфраструктурі сільгоспвиробники мають можливість притримати зерно до сприятливої ринкової ситуації й продати його за вигіднішою ціною.

Успішно оптимізовано на елеваторі й приймання та відвантаження продукції, що дозволяє одночасно перевалювати як великі, так і малі її партії в стислі строки. Для цього забезпечено приймання зерна з усіх видів автотранспорту, включно з великовантажними автомобілями завдовжки до 22 м, та прокладено 200-метрову залізничну гілку, яка може відвантажувати до 30 вагонів на добу, що суттєво не лише пришвидшує, а й здешевлює доставку до портів.

Усі ці процеси, які роками будували, налагоджували й модернізували, наразі працюють.

«Маємо багато планів на майбутнє — передусім це подальша робота з наши­­ми незмінними партнера­­ми, — розповідає Євген Середа. — Зокрема, ми й надалі співпрацюватимемо з KMZ Industries, оскільки є силоси, які експлуатуються вже понад 15 років, ми плануємо провести їх детальний огляд із повним розбиранням і замінити зношені деталі на нові, щоб бути впевненими, що вони ще прослужать не один десяток років».

Читайте також
Як запровадити нові технології: практичні поради від Агрейн
Читати
Як правильно застосовувати гербіциди по кукурудзі за нестабільних погодних умов
Читати
П’ять правил внесення ґрунтових гербіцидів від «Агрейн»
Читати