28.03.2024

Побудова цифрової стратегії компанією «Агрейн Транс» для автоматизації прийняття рішень

Віталій Штемпель, CFO «Агрейн»

Агрейн Транс працює на ринку вантажоперевезень України з 2012 року. Автопарк компанії складається з 72 тягача Scania з напівпричепами для сільськогосподарських вантажів. Перевозять насіння, зернові та олійні культури, негабаритні вантажі, паливо та ПММ.

«Агрейн Транс» намагається наблизитись до ідеальних параметрів логістики, тому ставить перед собою такі цілі: оперативно і за можливості автоматично приймати рішення на базі масиву даних, а також швидко закривати документи з мінімізацією ручного введення.

Логістика і до війни була неоптимальною для агрокомпаній, адже вантажівки йшли завантаженими до портів, але повертались пустими на північ України (90% рослинництва традиційно йшли на експорт).

Вторгнення росії поставило перед нами нові виклики. Яким чином експортувати зернові, не маючи виходу до портів? Де зберігати сировину, надлишок якої залишився в Україні?

Автоматизація бізнесу, котру ми виконали у 2019-2021 роках, допомогла швидко побудувати нові маршрути перевезень, допомагаючи компанії «Агрейн Транс» залишатись маржинальною під час війни.

Чому виникла потреба у змінах?

Співпраця зі SMART business почалась ще у 2019 році. Першим був етап аналізу. «Агрейн Транс» виявив, що 50% перевезень – це так звані «пусті перевезення», під час яких транспорт пересувається незавантаженим. Це витрати на паливо, заробітну платню і просто втрата часу. Витрати на «пусті перевезення» складали близько 1 млн доларів на рік.

Також «Агрейн Транс» мав набір інструментів, не пов’язаних між собою: ряд ERP-систем, Excel-таблиці для звітності, система Wialon для аналітики руху техніки. Диспетчери та логісти мали справу з великою кількістю таблиць. По-перше, відображення будь-якої операції в документах займало дуже багато часу. По-друге, в Excel багато простору для людських помилок: у формулах, некоректному чи несвоєчасному внесенні даних, в неправильній послідовності внесення даних.

Усе це призводило до того, що керівництво компанії не бачило реальний стан справ компанії.

Сучасна ERP-cистема Microsoft Dynamics 365 Business Central та щоденна управлінська звітність в Power BI

У 2020 році в ERP-системі Business Central було впроваджено управлінський облік. У 2021 році – бухгалтерський та податковий облік з використанням рішення SMART Localization для ведення підприємницької діяльності відповідно до вимог Законодавства України. Тепер аналітика з усіх систем відображається у Microsoft Power BI.

Це дало змогу не лише бачити реальний та своєчасний стан справ компанії, отримавши контроль над бізнесом, а й передбачати маржинальність клієнтських перевезень.

Раніше ми працювали за принципом: «Що більше замовлень – то краще». Але, отримавши базу клієнтів та проаналізувавши усі перевезення за минулий період, ми можемо розуміти, на чию користь приймати рішення, який клієнт чи маршрут буде більш рентабельним.

Більше того – якщо ми розуміємо, що для перевезення зернових культур самого «Агрейну» буде більш вигідно найняти підрядника – ми це робимо. І саме такий smart-підхід підвищує консолідований фінансовий результат.

Що стосується 2022 року – станом на квітень «Агрейн Транс» розпочав роботу з продовольчими та гуманітарними вантажами.

Інтеграція Business Central та системи Wialon

Ціллю автоматичного імпорту даних про використання палива з системи Wialon у Business Central було відійти від ручного списання палива та перейти до автоматичного списання.

Дані, що у результаті передаються у ERP-систему, мають бути прийнятними для усіх учасників процесу. Водій має розуміти, що компанія будує з ним максимально чесні та прозорі стосунки. Компанія має бути впевнена, що дані з техніки відповідають реальності.

Наразі «Агрейн Транс» вже отримала розроблену функціональність рішення від SMART business, але поки що не використовує інтеграцію у промислових масштабах, бо військовий стан пригальмував процес збору масиву даних та визначення реалістичних норм витрат палива.

Ефективні управлінські рішення, що базуються на даних

За словами Віталія Штемпеля, дані є фундаментом для цифрової стратегії компанії. Інформація про роботу «Агрейн Транс» збирається в ERP-системі Business Central і потрапляє до фінансового директора у вигляді наглядних звітів у Power BI. Таким чином, аналітика підвищує ефективність управлінських рішень. Довгострокова мета компанії – це автоматизоване прийняття рішень та, як наслідок, мінімізація помилок, що виникають через людський фактор.

Агрейн Транс просто зараз перетворює цифрову стратегію на реальність. Чи будуть ті чи інші перевезення маржинальними; як побудувати маршрут, щоб використати мінімум палива; які фінансові результати принесе співпраця з торговельними мережами – тепер усі ці рішення ґрунтуються не на досвіді чи інтуїції, а на зведній аналітиці. Це стало можливим завдяки впровадженню Business Central.

Ми у компанії SMART business щиро радіємо успіхам клієнтів та відчуваємо гордість, коли їхні бізнес-процеси стають більш організованими.

Читайте також
Як використання технології RTK забезпечує високу точність всього циклу робіт
Читати
Чому племінний завод «Агропрайм Холдинг» обрав французьку генетику свиней
Читати
Золота середина
Читати